השקעות הוגנות – Socially Responsible Investing האם הן פוגעות בתשואה?

בנטייתי הטבעית, הן חייבות לפגוע בתשואה למשקיעים, בגלל תיאוריית ההשקעות של מרקוביץ' – ככל שהתיק כולל יותר נכסים וקרוב יותר לתיק השוק כך תקבל תשואה טובה יותר ביחס לסיכון.

כיוון שהשקעות הוגנות בכוונת מכוון נמנעות מהשקעה בנכסים מסוימים, צפוי שהן יניבו תשואה נמוכה לסיכון או במילים אחרות התיק לא ישיג ביצועים כמו תיק שעוקב אחרי השוק בכללותו.

מסתבר שהנושא נחקר רבות ויש תוצאות די מפתיעות והמסקנה אינה חד משמעית – בערך שני עשורים קיימות קרנות השקעה וקרנות עוקבות על מדדים בשווקים מפותחים שעוסקים בתחום והתוצאות שלהן אינן בהכרח פחות טובות. נקודה חשובה בעיניי לציין היא שאין תשואה עודפת על השוק כמעט באף מחקר שנתקלתי בו באופן מובהק במחקר והדיון לרוב לא כולל את הטענה הזו.

ישנה סקירה מעניינת מאוד (ודי אוהדת יש לציין) של RBC על ההשקעות ההוגנות (RCI), המסקנה מסקירת הספרות היא שההשקעות הוגנות לא מניבות רווח נמוך מהמדדים ה"רגילים", אבל מצד שני גם לא מניבות רווח עודף.

זה לא אומר שאין קרנות של מנהלים מוכשרים/בעלי מזל שמניבות אלפא גבוהה גם בהשקעות הוגנות, בהשקעות ערך, במגזרים מסוימים, בקרנות גידור וכד'. אבל לאורך זמן לא הוכח קשר של ביצועים עודפים בסיכון נמוך יותר לקרנות הוגנות.

משפט הסיכום המרכזי של המאמר:

"The chief finding of this research is that socially responsible investing does not result in lower investment returns"

קישור למאמר:
https://www.google.co.il/url…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s